Opublikowane przez dnia

W poszukiwaniu historii na terenie LGD „Zapiecek”

SAMSUNG

Piękna, polska, złota jesień towarzyszyła grupie kilkunastu osób, która na początku października spacerowała ulicami Radzynia Podlaskiego. Mieszkańcy mogli zauważyć zatrzymujące się co chwilę osoby, wskazujące palcami na detale architektoniczne, zapisujące notatki lub robiące zdjęcia. Byli to członkowie Stowarzyszenia LGD „Zapiecek”, którzy przygotowywali pierwszy quest pod okiem trenera questingu.


Było to ich zadanie, w ramach szkolenia z metodologii questingu. Uczyli się oni budowy questu, poznawali założenia teoretyczne oraz możliwości promocyjne questingu, by w drugiej części szkolenia wyjść w teren i ułożyć quest w praktyce. Spacerując urokliwymi ulicami, cofnęliśmy się do czasów rodu Potockich, przywołując magnackie polowania, królewskie uczty. Szukaliśmy śladów historii podpisania Konstytucji 3 Maja, miejskich legend i podań ludowych.
Na trasie Questu znalazły się nie tylko unikatowe zabytki na skalę światową: renesansowy Pałac Potockich z Oranżerią, ale również Kościół św. Trójcy, zabytkowe kamienice i pomniki pamięci.
Pod okiem trenera, grupa zwracała uwagę na punkty orientacyjne, ornamenty na fasadach kamienic, które mogą być wykorzystane do zagadek. Na koniec wybraliśmy miejsce ukrycia skarbu.
W szkoleniu z uczestniczyli przedstawiciele z gmin: Radzyń Podlaski, Biała, Planta, Branica i Turów, w których do końca czerwca 2015 powstaną questy.

 

 

Print Friendly