Opublikowane przez dnia

Pierwsze questingowe kroki w LGD Ziemia Chełmońskiego

Maria Kłosiewicz 2010- Konie w stawie

Za oknami szaro, zimno i pochmurno. Godzina 9:00 – mgła spowija mokre ulice tajemniczo zasłaniając otaczający krajobraz. Typowa jesienna pogoda, która nie zachęca do długich spacerów. W takiej aurze rozpocząłem szkolenie z metodologii questingu na terenie LGD Ziemia Chełmońskiego.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

Na szczęście wszystko uległo diametralnej zmianie w momencie, gdy poznałem prężną i chętną do współpracy grupę. Po przedstawieniu teorii i szybkiej burzy mózgów, prężnie opuściliśmy Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, by pełni optymizmu wytyczyć pierwszą trasę questingową.
Po dojechaniu nad rzekę Bzurę jednogłośnie zostało ustalone – robimy Quest kajakowy! Wspaniała okolica, regularny nurt rzeki i dwa przepiękne, ceglane kościółki, utwierdziły mnie, że będzie to bardzo ciekawy Quest. Podczas zwiedzania trasy wyznaczyliśmy punkty postoju. Przy każdym z nich zostaną przygotowane dodatkowe zagadki i ciekawostki historyczne, przybliżające dzieje okolicy.

 

Bogusław Bartczak 2010- AlejaPodczas drugiego dnia szkoleniowego pozostaliśmy w tematyce wodnej. Szkolenie odbyło się w gospodarstwie rybackim Ekofarm w Grzegorzewicach. Otaczająca przyroda, mnogość stawów i występujących w nich gatunków ryb, jednoznacznie wskazywały na tematykę questu. Ścieżka oprowadza po gospodarstwie tłumacząc sposób jego funkcjonowania, a także przedstawia charakterystyczne gatunki ryb występujących w polskich rzekach. Jako miłośnik wędkarstwa trudno było mi być obiektywnym w ocenie wstępnie wytyczonego szlaku, ale co tu dużo mówić, szykuje się wspaniały, rodzinny Quest!

 

 

 

 

 

 

Print Friendly