Opublikowane przez dnia

Dobry quest – czyli zaczynamy poszukiwanie inspiracji!

Bałoszyce_pieczątka

Listopad. Miesiąc, w którym pogoda nie zachęca do spacerów. Mimo to w dwa pochmurne dni zadziwieni mieszkańcy wschodniej części Warmii oglądali z okien grupkę ciepło ubranych osób, z ożywieniem dyskutujących i pokazujących palcami … co? domy, drzewa, płoty, dachy, koty, klamki…

Dobry_w_poszukiwaniu inspiracji

 

 

 

 

 

 

W poszukiwaniu inspiracji

Byli to oczywiście uczestnicy szkolenia dotyczącego budowy questów, które odbyło się 5 i 6 listopada w miejscowościach Dobry i Bałoszyce na terenie Lokalnej Grupy Działania „Łączy Nas Kanał Elbląski”.

Kilkanaście osób, zebranych z całego obszaru LGD, to przyszli liderzy questingu. Uczyli się warsztatowo budowy questu, poznawali założenia teoretyczne, by w drugiej części szkolenia wyjść w teren i układać questy w praktyce. Docelowo, do wiosny 2015 roku powstanie na tym terenie dwanaście questów.

 

Dobry_spacer

Na zdjęciu widoczni są uczestnicy szkolenia w miejscowości Dobry.

 

Pierwszy powstał w okolicach eklektycznego, dziewiętnastowiecznego pałacu w Bałoszycach i w otaczającym go, tajemniczym parku. Drugi to właśnie „Dobry” quest, bo prowadzi po miejscowości o takiej właśnie nazwie. Wyposażeni w przedwojenną mapę tej miejscowości liderzy odszukiwali miejsc i nazw sprzed kilkudziesięciu lat. Było to łatwe, bo przez te lata w miejscowości naprawdę niewiele się zmieniło. Tak jak dawniej, nad wsią góruje majestatyczna bryła kościoła, czerwone dachy ceglanych domów otaczają z obu stron niewielką rzeczkę a na polach pasą się czarno-białe krowy.

Bałoszyce_ruiny_bramy

 

 

Brama wjazdowa do pałacu w Bałoszycach.

Szkoliliśmy się, rymowaliśmy, rysowaliśmy, szukaliśmy śladów historii a na koniec oczywiście dwóch najbardziej uzdolnionych artystów wycięło rylcami pieczątki pamiątkowe dla questów w Bałoszycach i Dobrym. Po prostu… dobry quest!

 

 

 

 

Print Friendly